Kural değişiyor! Penaltıda dönen toplar Artık …

Maç içindeki penaltı atışlarında bundan sonra topu tamamlama olmayacak. Kaleciden ya da direkten dönen toplara müdahale edilemeyecek, oyun duracak.

Futbolda oyun kurallarını belirleyen organ olan IFAB (Uluslar arası Futbol Birliği Kurulu), bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda oyun kurallarına dair yapılması öngörülen değişiklikler konuşulurken, bunlara dair bazı detaylar sızdı.

Buna göre maç sırasında kullanılan penaltılar ile ilgili değişikliğe gidilmesinin düşünüldüğü ortaya çıktı. Karşılaşma esnasında kullanılacak penaltılar bundan böyle yalnızca tek vuruş olacak, dönen vuruşu tamamlama opsiyonu kaldırılacak. Tıpkı seri penaltı atışlarında olduğu gibi, 90 dakika içerisindeki penaltı atışlarında da yalnızca tek vuruş hakkı olacak.

Elle oynama, oyuncu değiştirmeye sınır 

Elle oynamada kasıt şartının kaldırılması da konuşulan konular arasında. Ayrıca topun oyunda olmadığı zamanların göz önünde bulundurularak 90 dakikanın sonuna eklendiği uzatmalarda, oyuncu değişikliğinin de kaldırılacağı belirtiliyor. Kural değişikliklerinin IFAB’ın önümüzdeki toplantılarında resmiyete kavuşması bekleniyor.

Ayrıca Yeni Sistem İcin Külüpler Birliğide Acıklamada Bulundu    TFF İse Bu İşe Sıcak Bakmıyor

BİLGİLER
tarafından 02 Kasım 2018 - 16:59 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 220 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Ara Bul
Son Yazılar
ANKARA'da 5 Günlük Hava Tahmini
Anket
  • OkeyTutkusu.Com Beğeniyomusunuz

   • Evet (0%, 0 Oylar)
   • Hayır (0%, 0 Oylar)

   Toplam oy veren: 0

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...